Akí sú slovenskí mileniáli?

Lenka Osičková     |     28. október 2020

„Čo z toho dieťaťa bude?“ vzdychla si moja babka, keď som jej ako 10 ročná hovorila, že snívam o kariére modelky.

„Čo z toho dieťaťa bude?“ vzdychla som si ja, pozerajúc na svojho syna scrollujúceho obrazovku.

Každá prichádzajúca generácia je niečím odlišná a pre staršie generácie v mnohom nepochopiteľná. Jedna, zdá sa, viac ako ostatné.

Mileniáli. Generácia, ktorá v roku 2025 bude tvoriť 75% globálnej pracovnej sily. Generácia, okolo ktorej je najviac negatívnych názorov, napriek tomu, že podľa výskumov v zručnostiach vynikajú*.

Kto sú? Čo chcú? A prečo ostatné generácie tak popudzujú?

Príručiek na túto tému nájdete naozaj veľa. Zväčša zahraničných a často od autorov, ktorí patria do inej generácie. My sme sa preto spýtali priamo ich. 84 mileniálov  zo 6tich spoločností na Slovensku. Pýtali sme sa ako sa sami vidia a v čom vnímajú rozdiely medzi generáciou pred nimi a po nich. Čo je pre nich dôležité v pracovnom prostredí a aká je ich vnútorná motivácia

Z focus group sme získali množstvo informácií. Napríklad, že hoci možnosť výberu je pre nich dôležitejšia ako pre iné generácie, nemenej dôležitá je pre nich stabilita a istota.  Že hodnotu pre nich má prostredie, ktoré im umožňuje presadiť sa, vyniknúť či neustále rásť. Že niektorí z nich nechcú, aby sa zrušila dochádzka, pretože ich upozorňuje, že už pracujú priveľa. A tiež, že veľa očakávajú, ale vedia veľa dať..

*napr. podľa výskumu CareerAddict 2020

 

 

Naše zistenia a ďalšie informácie k tejto téme budeme postupne prinášať prostredníctvom blogov, ktoré budeme zverejňovať v tejto sekcii.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako ich motivovať k vysokému výkonu, čo je pre nich dôležité a ako s nimi pracovať, pripojte sa k nášmu webináru 

Pozývame Vás aj k ochutnávke tejto témy v našom Zoom snacku

Súvisiace blogy

sk_SKSlovak