Rozvoj, ktorý má zmysel

ESET, spol. s r.o.

Rozvoj, ktorý má zmysel

Spolupráca so spoločnosťou Eset je príkladom dlhoročného partnerstva založeného na vzájomnej dôvere a synergii. Obohacuje všetkých zúčastnených a preto sme na ňu nesmierne hrdí.

Spoločnosť Eset je svetovým lídrom v oblasti digitálnych technológií. Eset pomáha viac ako 100 000 000 ľuďom pri ochrane svojich digitálnych údajov, pričom získava dôveru jednotlivcov i firiem vo vyše 200 krajinách po celom svete. Popri budovaniu bezpečnejšieho digitálneho sveta sa v Esete darí budovať aj zdravú firemnú kultúru, založenú na zrelých lídroch a manažéroch.

Ako to začalo a čo všetko spolu robíme

So spoločnosťou Eset spolupracujeme od roku 2012. Spolupráca začala realizáciou rôznych kurzov soft skills (Time a Stress Management, Komunikácia, Vyjednávanie, Prezentačné zručnosti a Prezentačné zručnosti podľa S. Jobsa a pod.) pre zamestnancov rôznych úrovní. Postupne sa ukázalo, že jednorazové kurzy, aj keď sú akokoľvek kvalitné, sú len korením, ktoré prinesie dočasný úžitok. Pre dlhodobý efekt je potrebné zapojenie lídrov a manažérov. Práve oni sú kľúčoví pre podporu zamestnancov pri prenášaní poznatkov do praxe. Od roku 2016 sa naša spolupráca s Esetom posunula na vyššiu úroveň a rozvoj sa stal koncepčnou záležitosťou. Každý rok pre Eset realizujeme 40 – 50 tréningových dní a workshopov, stovky hodín individuálneho koučingu, poskytujeme osobnostnú diagnostiku, 360 stupňovú spätnú väzbu a konzultácie.

Rozvoj, ktorý má zmysel

Oporným pilierom systematického a kontinuálneho rozvoja v Esete je program Learn to Lead. Je to unikátny program pre nových teamleadrov, ktorí začínajú s vedením ľudí a tímov. Vďaka obrovskej zanietenosti a úžasnej spolupráci s interným HR sa nám v Esete podaril etablovať program, ktorý naozaj umožňuje novým manažérom rásť a dozrievať. Je jedinečný svojou komplexnosťou – dĺžkou trvania, prepojením s praxou, zapojením nadriadených, ako aj kombináciou skupinovej a individuálnej práce. Odozvy z radov účastníkov, nadriadených aj ostatných zamestnancov dokazujú, že rozvoj a vzdelávanie naozaj môžu mať zmysel. A že na plody takejto práce sa oplatí počkať, aj keď si to často vyžaduje drinu a zvýšené úsilie. V súčasnosti realizujeme už jeho 7. ročník a pripravujeme aj skrátenú verziu pre tímkoordinátorov.

Prinášame inšpirácie a podnety aj pre skúsených manažérov

Zapojením nadriadených do programu Lean to Lead sa postupne vyvolala chuť vzdelávať sa a rozvíjať aj u skúsenejších manažérov. Od roku 2018 špeciálne pre nich pripravujeme workshopy, počas ktorých majú možnosť diskutovať a posunúť sa v oblastiach potrebných pre ich každodenné fungovanie (ako napríklad rozvoj zamestnancov, posilňovanie spolupráce v tímoch, riešenie konfliktov, change management či témy zamerané na ich osobný rozvoj akými sú emocionálna inteligencia, osobná efektivita a pod.) Špecifikom týchto workshopov je to, že sú vedené formou skupinového koučingu, obohatené výkladom a tréningom a poskytujú seniorom dôležitý priestor na zdieľanie best practices a nachádzanie nových riešení.

Rozvoj pre každého

V Esete nezabúdajú ani na radových zamestnancov a špecialistov. V snahe priniesť aj im možnosť rozvíjať sa sme v minulom roku odštartovali sériu Inšpiratívnych workshopov na témy, ktoré sú prínosné pre ich pracovný aj súkromný život. Sú to napr. Wellbeing, Zvládanie prokrastinácie, Sebamotivácia, Rozhodovanie. Workshopy sú vedené interaktívnou formou a okrem inšpirácie a nových poznatkov prinášajú účastníkom posilnenie ich motivácie a novú energiu.

Naša spolupráca v číslach:

Pre spoločnosť Eset sme zrealizovali

 • 148 dní tréningov
 • 410 hodín individuálnych konzultácií a koučingu
 • 2 prieskumy k 360° spätnej väzbe
 • 6 kredity diagnostiky Thalento
 • 3 účastníci AC/DC

Hodnotenie klienta:

 To, čím Image Lab vyniká, je partnerstvo a ochota hľadať spoločné riešenia v rozvoji zamestnancov. Pri zadaní našej požiadavky na vzdelávacie a rozvojové aktivity a pri ich realizácii oceňujeme profesionalitu, rešpekt voči našim potrebám a firemnej kultúre a vysokú odbornosť a zároveň ľudskosť lektorov. Image Lab sa nebojí vstúpiť do nových oblastí rozvoja a vie sa dobre adaptovať na podmienky v spoločnosti klienta.

Program „Learn to Lead“ pre rozvoj nových manažérov je jedným z najefektívnejších, ktoré v našej spoločnosti máme. Je to kombinácia vysoko kvalitných tréningov, individuálnych konzultácií, spolupráce s nadriadenými účastníkov a práce na skutočných situáciách aj mimo tréningovej miestnosti. Program je výborne skoordinovaný – od organizácie aktivít, cez dynamiku skupiny až po kompletnú dokumentáciu.

Naši zamestnanci sú s tréningami a koučingom veľmi spokojní, čo sa odráža na prieskumoch a ich spätnej väzbe a my si vážime osobný prístup, flexibilitu a spoľahlivosť lektorov i vedenia spoločnosti.

Lucia Lanáková

Talent Development Specialist

Referencie účastníkov:

 • „Témy v akadémii sú aktuálne, plné príkladov. Konzultácie pomáhajú pri individuálnom konzultovaní o tom, ako využijem získané poznatky v praxi, pri zamýšľaní sa.“

Vladimír (účastník programu LtL)

 • „Získal som nový prístup, nové vedomosti. Na základe získaných poznatkov budem voľný čas využívať v okruhu vplyvu, pracovať na sebe, snaha byť asertívny a nie pokorný/pasívny. Image Lab, pokračujte v tom, čo robíte, robíte to dobre. Ďakujem.“

Lukáš (účastník tréningu Time management)

 • „Lektori z Image Labu majú vecný prístup a používajú množstvo príkladov z praxe, počas modulov dostávam množstvo poznatkov a nápadov, čo a ako zlepšiť v práci.“

Dušan (účastník programu LtL)

 

 • „Obsah kurzu je prispôsobený potrebám účastníkov.“

Anton (účastník programu LtL)

 • „Program mi dodáva sebavedomie v pozícii tímlídra.“

Juraj (účastník programu LtL)

 • „Získal som nové vedomosti, budem sa zamýšľať nad členmi tímu, kde sa nachádzajú, aby som vedel ako k nim správnejšie a efektívnejšie pristupovať. Naučené budem využívať na hodnotiacich pohovoroch.“

Mário (účastník programu LtL)

 • „Je to asi prvý tréning, na ktorom som nenašiel slabé miesto. Rozhodne prestanem chodiť na vyjednávanie bez prípravy.“

Atilla (účastník tréningu Vyjednávanie)

 • „Tréning Profesionálna komunikácia mi dal viac, ako som očakával. Ak chceš čokoľvek vylepšiť v tvojej komunikácii, odporúčam :)“

Andrej (účastník tréningu Profesionálna komunikácia)

 

 

 

 

 

 

 

 

Súvisiace blogy

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak